Hizmetlerimiz

 

İngilizce

Bilimsel Araştırmalar, kavram geliştirme ve üst düzey becerileri kavrama konusunda ikinci bir dil bilmenin artı bir değer taşıdığını göstermektedir. İkinci bir dili kullanmaya başlayan çocuklar, geleceğe güven duyguları gelişmiş olarak hazırlanıyorlar. Okulumuzun da 3 yaş itibariyle görsel kart destekli kelime altyapısı oluşturulur. 4 yaşına gelmiş çocuğa ise  İngilizce  okul öncesi eğitim programı uygulanır. İngilizce, kelime, kavram, günlük hayatta sık kullanılan basit cümleler, oyunlar, şarkılar  ve değişik faaliyetlerle desteklenerek ,eğlenerek öğretilir ,  yaparak, yaşayarak desteklenir.

Drama

Rol alma ve problem çözme yolu ile öğrenmeyi sağlamaktayız. Drama etkinliğinde benlik farkındalığı, iletişim becerileri, konsantrasyon , hayal gücünü genişletme , empati yaparak karşısındakini anlayabilme ve grup iletişimini içermektedir.Bu nedenle Çeşitli etkinliklerin özelliğine göre tartışan, konuşan, olayları yaşayan, gözleyen ve yaratan çocuk sosyal iletişiminin temellerini sağlamlaştırır.

Seramik Çalışmaları

Yaratıcılık insanın belirli bir yeteneğini ifade eder.Bu durumda çocuklarımıza sağlamış olduğumuz toprağı su ile birleştirip çamur kıvamına getirilmiş hamuru branş öğretmenimizin desteği ve yönlendirmesiyle çocuklarımızın küçük motor becerilerini en doğal biçimde kazandırdığı yaratıcılık, düşünce aktarımı, ifade özgürlüğü, el becerileri ile desteklenir.

Ebru Çalışması

Seramik öğretmenimizin özel günlere dair yaptırmış olduğu bir diğer çalışma da EBRU ÇALIŞMASIDIR.Çocuklarımızın değişik renkler sonucunda çıkarttıkları karışım kendilerine özgüvenlerini de sağlamış olduğu kanıtlanmıştır.

Dans

Okulumuzda dans dersleri branş öğretmenimiz tarafından çocuğun yeteneği ve gelişim düzeyi öncelikle belirlenir.. Çocuklar birbirlerinden farklılık gösterdiği için kareografi programı her çocuğa ayrı düzenlenip desteklenir. Bale , Tango , Halk oyunları gibi başlıklar altında eğitim vermek kurumumuza uygun bir sistem değildir.Çocuk yeteneğinin olduğu bölüm , branş yada aktivitede özgürce davranma yetisine sahip olmalıdır. Gelişimi becerisi hangi dans bölümüne uygun ise o yönde eğitilir.

Jimnastik

Cimnastik çocuklar üzerinde fiziki gelişimi sağlarken aynı zamanda da estetik bir görüntüye sahip olmalarını,boylarına göre kilo ve vücut kas kitlesini dengeler.Bu düşünceyle yola çıkarak sınıflarımızda bulunan jimnastik aletlerimizi çocuklarımıza tesis etmiş bulunmaktayız , bunun dışında programımızda her hafta belli saatlerde takla süngerlerimiz , holohoplarımız mevcut olup hareket gelişimlerini destekleyici materyallerimizle çocuklarımızın mutluluğuna şahit oluyoruz.

Oyun ve Hareket

Oyun bu dönemde çocuğun en büyük uğraşıdır.Oyun;çocuğun ruhsal gelişiminde ve kişilik kazanmasında,sevgiden sonraki en önemli ruhsal besindir. Yaratıcı oyun , grup oyunu , eğitici oyun , bireysel oyun gibi çeşitlilik gösteren oyun grupları yaratıcı öğretmenlerimiz tarafından çeşitlendirilir ve uygulanır.

Türkçe Dil Etkinliği

Türkçe dili etkinlikleri, öğretmen rehberliğinde yapılan dinleme becerisini geliştiren grup etkinliklerinden biridir. Bu etkinlikler sırasında uygulanan her teknik çocuğun gelişimini destekleyecek şekilde kullanılır.

• Parmak oyunu
• Hikâye okuma
• Hikaye oluşturma ve tamamlama
• Tekerleme
• Şiir
• Canlandırma
• Resim yorumlama
• Bilmece sorma / oluşturma

Mutlu olmayı isteyen bireyler yetiştirmek için özgüvenli bireyler yetiştirmek gerektiğinin farkındayız.